עפיפה חאג' אבו ג'נימה ואוסאמה דעים

עפיפה ואוסאמה הם מיוזמי קבוצת "אעבלין בלב" – שישה מתנדבות.ים (יחד עם עפיפה ואוסאמה בקבוצה: עביר נג'מי, לונא אבו ג'נימה, עלאא אדריס, ג'ובראן דעים) שהציבו לעצמן.ם מטרה: לתרום ליישוב שלהן.ם ולהפוך אותו למקום יותר טוב למען כל התושבות והתושבים.

כדברי עפיפה: "מה שמחבר אותנו לאעבלין זה האנשים, וכשהאנשים מחוברים ליישוב ואחד לשנייה, ומרגישים שייכות, אז הם שומרים על היישוב והאווירה ביישוב משתנה לטובה."

הקבוצה פעילה ביישוב זו השנה השביעית ומובילה שיתוף פעולה בין כל העמותות והארגונים הפעילים ביישוב, יוזמת מופעי תרבות, אירועים חברתיים, פעילות אמנותית ולאחרונה גם ספריות רחוב שיזמו ביחד עם עוד שני גופים והפכו תוך זמן קצר לפופולריות מאוד בקרב התושבות.ים.

"מנהיגות אמתית היא לדעת לבנות את הדור הבא, לדאוג להמשכיות", אומר אוסאמה. "זה לא משהו פשוט, זה כרוך בהרבה זמן, השקעה ומאמץ. אבל זה שווה", כך השניים. "והכי מרגש לראות את השמחה בעיני האנשים ובמיוחד בעיני הילדים והמבוגרים."

אוסאמה דעים – מהנדס במקצועו, בוגר הטכניון. "אני מתפרנס כמהנדס, אבל בשביל הנפש אני פעיל תרבות וחברה." אוסאמה נשוי ואבא לשלושה ילדים.

עפיפה חאג' אבו ג'נימה – "אני קודם כל אדם שאוהב לחיות, אישה ואמא לשני ילדים." עפיפה מורה לחינוך מיוחד מזה 19 שנים. בנוסף היא יועצת ארגונית, דוקטורנטית שחוקרת את נושא הקרקע, התכנון והבניה בחברה הערבית, מתאמנת ולאחרונה גם משחקת כדור רשת וגם בעלת חנות לבגדי גברים בישוב יחד עם בעלה.